Ga naar de inhoud
MoestuinAppKennis voor je tuinMijn tuin
Kleur, geur en oogst

Gele mosterd: rassen, teelt en gebruik

Een snel groen bed en later eventueel gele bloemen: gele mosterd is een opvallende tijdelijke bedekking. Hij past niet in elk vak. Omdat het een koolfamilielid is, kijk je eerst waar kool, radijs of rammenas in je planning staan.

Voeg toe aan mijn tuinGratis bewaren in je eigen tuinaccount.
Ontdek de rassen en groeitypen ↓
AI-illustratie van de beschreven kenmerken van Gele mosterd
AI-illustratie

Dit beeld is met AI gemaakt op basis van beschreven plantkenmerken en teeltadviezen. Het laat een mogelijke situatie zien en is geen foto van een bewezen cultivar.

Gebruik
Hier gaat het om Sinapis alba als groenbemester. Behandel deze teelt niet als een automatisch eetbaar bladmosterdras.
Verzorging
Zaai een schoon, bewerkbaar vak binnen het leveranciervenster; De Bolster noemt augustus tot eind september. Geef tijdens droge opkomst water en beoordeel of de gekozen familie in het bed past.
Oogst en bloei
Verwerk jong vóór ongewenste zaadvorming. Vorstgevoeligheid kan helpen bij afsterven, maar reken niet op een gegarandeerd wintereinde in iedere zachte winter.
Kies wat bij jouw tuin past

Ontdek rassen en groeitypen

AI-illustratie van de beschreven kenmerken van Gele mosterd
AI-illustratie

Dit beeld is met AI gemaakt op basis van beschreven plantkenmerken en teeltadviezen. Het laat een mogelijke situatie zien en is geen foto van een bewezen cultivar.

Gewastype

Gele mosterd

Sinapis alba als snelle bedekking

Gebruik: Deze selectie wordt voor de bodem geteeld.

Gebruik van de soort; deze keuze is uitgewerkt op kleur, vorm of teelt.

Sinapis alba als snelle bedekking

Bekijk de teelt en oogst →Plaats in mijn tuin
Inspiratie voor jouw plek

Kies je manier van kweken

AI-teeltillustratie: Gele mosterd · Een kort leeg bed bedekken
AI-illustratie

Dit beeld is met AI gemaakt op basis van beschreven plantkenmerken en teeltadviezen. Het laat een mogelijke situatie zien en is geen foto van een bewezen cultivar.

Een kort leeg bed bedekken
AI-teeltillustratie: Gele mosterd · Een jong gewas tijdig knippen
AI-illustratie

Dit beeld is met AI gemaakt op basis van beschreven plantkenmerken en teeltadviezen. Het laat een mogelijke situatie zien en is geen foto van een bewezen cultivar.

Een jong gewas tijdig knippen

Een kort leeg bed bedekken

Zaai gelijkmatig op een voorbereid vak en controleer de opkomst. Kijk naar de beschikbare weken en de familie van de vorige en volgende teelt.

  1. Zaai gelijkmatig op een voorbereid vak en controleer de opkomst.
  2. Kijk naar de beschikbare weken en de familie van de vorige en volgende teelt.

Stem deze aanpak af op de ruimte en de volgende teelt.

Een jong gewas tijdig knippen

Knip vóór ongewenste zaadvorming en verwerk passend bij je bodembeheer. Controleer na een zachte winter of er nog levende planten staan.

  1. Knip vóór ongewenste zaadvorming en verwerk passend bij je bodembeheer.
  2. Controleer na een zachte winter of er nog levende planten staan.

Stem deze aanpak af op de ruimte en de volgende teelt.

Snel groeien met een familiecheck

De snelheid van mosterd maakt hem aantrekkelijk voor een vrijgekomen bed, maar het blijft een kruisbloemig gewas. Gebruik hem niet zonder nadenken in een bed waar koolziekten een rol spelen. Zoek bij een groot aandeel kolen in je tuin eerder een niet-verwante bedekking. Een rasclaim over nematodenbestrijding of ziekteweerstand hoort bij een specifieke onderbouwde selectie en toepassingswijze; de gele bloem van gewone mosterd bewijst dat niet.

Laat het volgende zaaisel ruimte krijgen

Bekijk vóór het zaaien hoeveel tijd het vak vrij blijft. Een jong groen gewas is gemakkelijker te knippen en te verwerken dan een dicht veld harde bloeistengels. Wil je bloemen laten staan, kies dan bewust een kleiner deel en voorkom ongewenste zaadverspreiding. Geef nieuw zaaigoed een geschikte bodem en tijd na de verwerking; strooi fijne zaden niet tussen verse stevige resten. Noteer de werkelijke beëindiging in plaats van alleen de verwachte eerste vorst.

Geur, smaak en gebruik

Hier gaat het om Sinapis alba als groenbemester. Behandel deze teelt niet als een automatisch eetbaar bladmosterdras.

Verzorgen, knippen en oogsten

Zaai een schoon, bewerkbaar vak binnen het leveranciervenster; De Bolster noemt augustus tot eind september. Geef tijdens droge opkomst water en beoordeel of de gekozen familie in het bed past.

Beëindig het groenbemestergewas voordat stengels hard worden en de volgteelt nadert.

Verwerk jong vóór ongewenste zaadvorming. Vorstgevoeligheid kan helpen bij afsterven, maar reken niet op een gegarandeerd wintereinde in iedere zachte winter.

Knippen, verzorgen en het seizoen volgen

Beëindig het groenbemestergewas voordat stengels hard worden en de volgteelt nadert.

Klaar om te beginnen

Dit heb je nodig

Vink af wat je al hebt. De extra’s hangen af van jouw manier van kweken.

0 van 5 afgevinkt

De basis
Voor verzorging en oogst

Je vinkjes worden in deze browser bewaard.

Maak het jouw tuin

Bewaar je favoriete ras of plaats het in Mijn tuin. Je eigen waarnemingen bepalen de groeifase; verzorgingstaken sluiten aan op de soort.

Plaats Gele mosterd in mijn tuinVerder ontdekken in groenbemesters
Bronnen en beeldinformatie

Redactie MoestuinApp · gecontroleerd 13 oktober 2026. Smaakbeschrijvingen komen uit de genoemde bronnen; rijpheid en teelt beïnvloeden de smaak. AI-beelden illustreren beschreven kenmerken en bewijzen geen rasidentiteit.

  1. Gele mosterd als groenbemesterDe Bolster · 2026-10-11
  2. Cover crops for gardensUniversity of Maryland Extension · 2026-10-13
  3. Green manuresRoyal Horticultural Society · 2026-10-13
  4. Sinapis alba: BrassicaceaeRHS · 2026-10-13